دانشگاه فرهنگیان

مرکز آموزش عالی بنت الهدی صدر فردوس

شرکت در طرح «طرح مستندسازی و ثبت آثار و خاطرات شهدا و رزمندگان معلم و دانشجو معلم دفاع مقدس»

 

در راستای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی و بهره مندی هر چه بیشتر دانشجو معلمان و دانش آموزان گرانقدر از روحیه ایثار و گذشت دلاورمردان و شیر زنان دوران دفاع مقدس؛ اداره کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه در نظر دارد با استفاده از توانمندی و ظرفیت دانشجومعلمان در زمینه تهیه فیلم، مصاحبه، عکس؛ و ... و تدوین مستندات و خاطرات جنگ در قالب «طرح مستندسازی و ثبت آثار و خاطرات شهدا و رزمندگان معلم و دانشجو معلم دفاع مقدس» نسبت به فراهم نمودن زمینه و شرایط لازم برای آشنایی دانشجویان، دانش آموزان و نسل های آینده با ایثار و مجاهدت شهدا و رزمندگان دفاع مقدس را فراهم نماید.

محورهای اصلی طرح عبارت اند از:

  1. تهیه فیلم (مصاحبه با اعضای خانواده، هم رزمان، معلمان، دوستان و .....)
  2. تدوین فیلم نامه و نمایشنامه از زندگی و خاطرات رزمندگان
  3. گردآوری اسناد و آثار مکتوب (دست نوشته خاطرات و یادداشت های روزانه، زندگی نامه، وصیت نامه، مدارک شخصی نامه، دل نوشته، و ......)
  4. گردآوری آثار غیر مکتوب (فیلم، عکس، صوت،تجهیزات و ملزومات انفرادی)

شرح کامل و جزییات طرح (مشخصات آثار، مهلت ارسال، جوایز، نحوه بررسی و دیگر موارد) به نحو مقتضی متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

در همین راستا شایسته است در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس ضمن اطلاع رسانی کلیات این طرح به دانشجویان علاقمند، ترتیبی اتخاذ گردد تا موارد ذیل نیز در برنامه های گرامیداشت این هفته موردتوجه ویژه قرار گیرند:

  •  اختصاص بخشی از برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس به گفتگو و مصاحبه دو یا سه تن از دانشجویان با تعدادی از استادان یا کارکنان رزمنده (اعم از جانباز و آزاده) دوران دفاع مقدس.
  • شرکت دانشجویان، مدیران و کارکنان استانی دانشگاه در برنامه های محلی و استانی (عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان)
  • تجلیل و قدردانی از مجاهدت و جان فشانی رزمندگان دفاع مقدس عضو آن مدیریت استانی در این مراسم.

درج خبر، تصاویر و گزارش های مربوطه در پرتال مدیریت استان و پردیس


| شناسه مطلب: 88388

تعداد بازدید: 151 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران